• Na współczesnych nekropoliach Orawy w Polsce można odnaleźć nagrobki będące śladem żyjącej niegdyś na tych terenach mniejszości węgierskiej. Nowy projekt Fundacji realizowany we współpracy z Konsulatem Generalnym Węgier w Krakowie, służy identyfikacji i  dokumentacji tych obiektów. W przyszłości liczymy, że pojawi się możliwość renowacji tych ważnych dla dziedzictwa Orawy artefaktów.

Projekt ma charakter otwarty, dynamiczny stąd liczymy na powiększanie kolekcji obiektów udokumentowanych w jego ramach. Prosimy o zgłaszanie do Fundacji wszelkich informacji mogących pomóc w zwiększeniu liczby zidentyfikowanych nagrobków mających związki z mniejszością węgierską żyjącą niegdyś na Orawie.

Wystawa została zorganizowana na platformie internetowej wykonanej w ramach zadania:
    Wsparcie rozwoju instytucjonalnego i działań misyjnych Fundacji Przestrzenie Dziedzictwa

Ślady dziedzictwa węgierskiego na nekropoliach Orawy